EFSANE HACKERLAR SİBER DÜNYA

Bilgisayar korsanlarının yeni buluşma noktası

Türkiye’de Ücretsiz script diyince hemen hemen bilgisayar korsanlarının aklına scriptciyiz gelir. Peki kimdir bunlar? Sizin için detaya inip derinlemesine bir araştırma yaptık.

2016 yılında kurulan bu site insanları tamamen istekleri üzerine ücretli satılan scriptleri ücretsiz olarak halka acık şekilde sunuyor ve sunmaya devam ediyor. Peki nasıl oluyor ? Üst düzey yeteneklere sahip site sahipleri Kırılmadık sistem cözemedikleri scriptin henüz yazılmadığını iddiaa ediyor. Yapılan araştırmaya göre lisans kırmak oldukca zor ve bilgi gerektiren bir iştir. Yaptıkları çalışmalara bakınca sayısı oldukça fazla temaları ücretsiz olarak halka açık bir şekilde sunuyorlar. Gençlerin ilgi odağı olan bu topluğun  şuan net rakamı belli olmasa dahi, tema şirketlerini binlerce Dolar zarara uğrattıkları aşikardır.

Hacker, Siberhaberler.com, Siber Saldırı, Hack Haberleri
Asıl Problem şuan iyilik mi yapıyorlar kötülük mü ?

 

Hacker’lar genellikle kötü haberlerle karşımıza çıktığı için genellikle sistemlere sızan, zarar veren kötü kişiler olarak bilinirler. Onlar olmadan muhtemelen internetin de olmayacağı Dennis RitchieKen Thompson ve Brian Kernighan Microsoft gibi bir devin kurucuları Bill GatesPaul Allen, şu anda tüm dünyaya kafa tutan Linux’un babası Linus Torvalds‘un da birer hacker oldukları düşünülürse, hacker’lar hakkındaki bu yaygın kanının ne kadar yanlış olduğu anlaşılır.  Konumuza tekrar dönecek olursak bu insanlar bir yandan iyi bir yandan kötülük yapıyor diyebiliriz. Ücretsiz  Tema ve script  dağıtan Web sitelerinin Hakkımızda bölümü ise şu şekilde ;

Ücretsiz scriptleri, istek ve doğrultulara göre paylaşan yeni bir topluluğuz, sitemiz kurulları fazla olmamakla birlikte yüksek kitlelere ulaşmış olduğumuz için sizlere teşekkür ediyoruz. Bizde buna uygun olarak sizlerin isteklerine ve kurulum sorunlarınıza yardıma koşmak için daima burada olacağımız adına söz veriyoruz.