BİLGİ HAYATI KOLAYLAŞTIR TEKNOLOJİ DÜNYASI

Google Play Store ”Şimdi Dene Özelliği” ile Kullanıcılarına Farklı Bir Deneyim Getirdi…

siberhaberler.com

Bir mobil uygulamayı uygulama marketinde tanıtmak ve kullanıcının dikkatini çekmek için yapabileceğiniz çok fazla şey yok. Trailer videoları, öne çıkan görseller ve uzun uzadıya yazılan uygulama açıklamaları, kullanıcılara uygulamanın nasıl bir deneyim sunacağını tam manasıyla iletemiyor. Bunu artık mazide bırakmak isteyen Google, Android kullanıcılarının uygulamaları indirmeden önce deneyebileceği bir özellik olan Şimdi Dene özelliğini Play Store mağazasına entegre etti.

Google Play Store’da artık bazı uygulamaların yanında “Yükle” butonuyla birlikte “Şimdi Dene” butonu sizi karşılayacak. Uygulamaları indirmeden veya satın almadan önce mobil kullanıcılara test etme şansı sunacak bu özellik sayesinde uygulama geliştiricileri uygulamalarının kullanıcı deneyimini kolayca ön plana çıkarabilecek.

Şimdi Dene özelliği ne yazık ki tüm uygulamalarda kullanılabilir olmayacak. Kullanıcıların bu yeni özellikle uygulamasını denemesini isteyen geliştiricilerin kitabına uygun şekilde uygulamasını optimize etmesi ve yenilenen güncellemeye ayak uydurması gerekecek. Yani uygulama geliştiricisi uygulamasını “Şimdi Dene” özelliği için geliştirmediği taktirde söz konusu uygulamayı denememiz mümkün olmayacak.

Google’ın yaptığı bu yenilikle birlikte mobil platformlar için bir nevi hafif demoların döneminin başlayacağını söyleyebiliriz. Şu an bu özelliği kullanan uygulamaların sayısı bir elin parmağı kadar fakat yine de yeni özelliğe göz atmak isterseniz BuzzFeed ve Skyscanner gibi popüler uygulamalar yardımıyla deneme turuna çıkabilirsiniz.

Play Store Bu Yenilikle Yetinmiyor Ve Bir Yenilik Daha Getireceğini Açıkladı ;

Efsane Hackerlar, Siber Saldırı, Hack Haberleri, Teknoloji Haberleri, Güncel Haberler, Siber Saldırı

Play Store’da bugün öne çıkan en büyük değişiklik Şimdi Dene butonu ama yapılan değişiklikler bununla sınırlı değil. Apple’ın App Store’undaki yeni tasarımını kendine örnek alan Google, Play Store’da   bölümünü elden geçiriyor. Artık yeni oyunlar ve ilginizi çekebilecek oyunlar için daha çok tanıtım videosu karşınıza çıkacak.

Geliştiricilere yönelik sunulan yeni Play Faturalandırma Kütüphanesi sayesinde ise abonelik hizmetlerinde bazı değişiklikler söz konusu. Artık geliştiriciler 3 güne kadar ücretsiz deneme sürümü yayınlayabilecekler. Apple’ın geliştiricileri desteklemek için yaptığı uygulama üyelik payı oranı indirimine Google da katıldı. Geliştiriciler için uygulama üyelik payı %30’dan %15’e düşürüldü fakat yeni oranlı uygulamaya 2018 yılında başlanacak.

TAKİP

GERÇEK ZAMANLI SİBER SAVAŞ