BİLGİ BİLİM HAYATI KOLAYLAŞTIR TEKNOLOJİ DÜNYASI

Su İle Silinip Tekrar Tekrar Kullanılabilen Defter – Everlast

Geçtiğimiz yıl birkaç kafadar bir araya gelip dünyayı değiştirme hayali kurmuş, ardından yenilenebilir bir defter çıkarmıştı. Bu defteri baştan sona kullandıktan sonra kaldırıp çöpe atmak yerine, mikro dalga fırında kısık ateşte çevirip tertemiz sayfalarınızla kaldığınız yerde yola devam edebiliyordunuz. Kendilerine Rocketbook adını veren bu manyak ekibin yeni projesi ise ıslak mendil veya havlu yardımıyla silerek tekrardan kullanabileceğiniz akıllı defter; Everlast.

Efsane Hackerlar, Siber Saldırı, Hack Haberleri, Teknoloji Haberleri, Güncel Haberler, Siber Saldırı

Sayfayı her temizlemek istediğinizde mikro dalgaya atıp çevirmek kullanıcılara zul getirince Rocketbook bu kez daha pratik, dünyayı ve cüzdanlarımızı kesinlikle daha yeşil bırakacak bir defter geliştirdi. Everlast’ın sayfaları sıradan kağıt yerine polyester karşımı bir maddeden harmanlanarak meydana getirilmiş. Kullanıcı normal bir defter gibi notlarını alıyor ve defterin sayfalarını temizleme ya da sayfayı silme ihtiyacı duyduğunuda ıslak mendil ya da ıslak havlu yardımıyla sayfayı kuruluyor. Sonuç olarak sayfa tertemiz ve tekrardan kullanılabilir olarak karşımızda duruyor.

 

Efsane Hackerlar, Siber Saldırı, Hack Haberleri, Teknoloji Haberleri, Güncel Haberler, Siber Saldırı

İşi yalnızca bu kadar basit tutmak istemeyen Rocketbook ekibi bir de defterleri için doğa dostu mobil aplikasyonlar geliştirmiş. Bu mobil aplikasyonlar yardımıyla Everlast’daki sayfalarınızı yalnızca saniyeler içince cihazınıza tarayıp hemen popüler bulut hesaplarınıza aktarabiliyorsunuz. Sayfalarınızı sonsuzluğa uğurlamak zorunda kalıp aynı zamanda sayfalarınıza bir gün ihtiyacınız olabileceğini düşünürsek, Rocketbook tüm eksikleri düşünmüş gibi duruyor.

Sıradan bir kalemle kullanılabilen Everlast’ın insanları her yıl onlarca defter satın alma maliyetinden kurtaracağını düşünürsek Everlast’ın h em dünyayı hem ceplerimizi daha yeşil hale getireceği kesin.

Everlast projesi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz projenin Kickstarter üzerindeki sayfasına bir göz atabilirsiniz…